KONST / Litografier / Färglitografi 9894030
*
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:36:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 15:53:05
1
1.500 kr
26/10 19:30:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 15:53:05 | 1 | 1.500 kr |
26/10 19:30:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1902, död i Paris 1982.Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03